wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na wschodniej części ronda Rataje

W nocy z 30 na 31 lipca część ronda Rataje zostanie wyłączona z ruchu. Zmiany te wynikają z postępu prac w ramach przebudowy – na wschodniej części tarczy ronda kładziona już będzie ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni.

Jak zapowiada spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace prowadzone będą w nocy, by utrudnienia były możliwie najmniej uciążliwe. Od godz. 21 w piątek 30 lipca do 5 rano w sobotę całkowicie wyłączona z ruchu zostanie wschodnia część ronda. Oznacza to, że nie będzie możliwości wjazdu ani zjazdu z ronda ulicą Krzywoustego od strony autostrady A2 i drogi S11. Nie będzie można również wjechać na rondo z ul. Zamenhof ani zjechać z niego w ul. Jana Pawła II.

W czasie nocnych robót obowiązywać będą objazdy. Jadący od mostu Królowej Jadwigi z zamiarem przejazdu na rondzie na wprost powinni skręcić w ul. Zamenhofa, następnie Piłsudskiego, Inflancką, Bobrzańską i wrócić na ul. Krzywoustego (w stronę autostrady). W odwrotnym kierunku, czyli z ul. Krzywoustego (od autostrady) objazd przewidziano ulicami: Wiatraczna, Milczańska, Brneńska, Pleszewska, Łacina, Jana Pawła II. Na ul. Łacina tymczasowo zostanie odwrócony kierunek jazdy, a w rejonie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II ruch będzie sterowany ręcznie tak, by możliwy był skręt w lewo, dojazd do ronda Rataje i zjazd w ul. Krzywoustego w stronę centrum. Alternatywny objazd będzie możliwy ulicami Brneńską, Pleszewską, Łacina i Jana Pawła II.

Zmianie ulegną trasy autobusów jadących do centrum miasta i do ronda Rataje:

– Autobusy linii nr 152, 162, 166, 181, 196, 212, 220 i 222 pojadą ulicami: Milczańska, Brneńska, Pleszewska i Jana Pawła II.

– Autobusy linii nr 174, 184, 190, 211, 221 pojadą ulicami: Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancka, Milczańska, Brneńska, Pleszewska i Jana Pawła II.

– Trasa linii nr 227 zostanie skrócona z Koziegłów do Ronda Śródka.

– Autobusy linii nr 211, 212, 221 i 222 jadące w kierunku Starołęki, Szwajcarskiej i Mogileńskiej nie będą wjeżdżać na Dworzec Rataje.

Trasy kursowania autobusów z Centrum i z Ronda Rataje pozostają bez zmian.

PIM, ZTM

 

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Zmiany w organizacji ruchu na wschodniej części ronda Rataje