Wilda

Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Wierzbięcicach

17 sierpnia rusza przebudowa torowisk w ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Ale już wcześniej, w najbliższy weekend, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Wierzbięcice.

Podczas pierwszego etapu robót, na odcinku od dawnego dworca PKS do skrzyżowania z ul. 28 Czerwca 1956 r., ul. Wierzbięcice będzie ulicą jednokierunkową. Poruszać się nią będą mogły samochody jadące od centrum w kierunku ulic 28 Czerwca 1956 r. oraz Górna Wilda. Pojazdy zmierzające w kierunku przeciwnym zostaną poprowadzone objazdem przez ulice Przemysłową, Wujka i Przemysła II.

Na ulicach Niedziałkowskiego, Świętego Czesława, Żupańskiego i Spychalskiego – prostopadle krzyżujących się z ul. Wierzbięcice – ruch zostanie utrzymany, a kierowcy w pierwszych tygodniach przebudowy będą mieli umożliwiony przejazd przez skrzyżowania, które będą znajdowały się na obszarze budowy.

Wschodnia część ul. Wujka (od strony Oddziału Paszportów Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego), stanie się na czas prowadzenia robót drogą bez przejazdu. Kierowcy nie będą mogli skręcić w ten fragment ulicy od ul. Wierzbięcice.

Prace mające na celu wprowadzenie na czas przebudowy tymczasowej organizacji ruchu rozpoczną się już w weekend 14 – 16 sierpnia (od piątku do niedzieli).

Przypomnijmy, że w trakcie remontu ulicą Wierzbięcice nie będą kursować pojazdy komunikacji miejskiej. Tramwaj linii nr 10 od 17 sierpnia (poniedziałek) pojedzie objazdem ulicami Górna Wilda i Królowej Jadwigi. Na ul. Górna Wilda (za ulicą Niedziałkowskiego) zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki Półwiejska, z których będą korzystały tramwaje linii nr 2, 9, 10.

Zmieniona zostanie także trasa autobusowej linii nocnej numer 243. Autobus z ulicy Towarowej pojedzie przez al. Króla Przemysła II, Przemysłową i Roboczą, natomiast w rejonie Wildy trasa poprowadzi identycznie jak dla linii nr 171.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar