Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Złotowskiej

ul. Złotowska fot.PIM

Z powodu przebudowy ulicy Gryfińskiej, na której powstaje nowa nawierzchnia drogi i odwodnienie, niezbędne okazało się wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na odcinku ulicy Złotowskiej. Zmiany obowiązują od 23 sierpnia na pasie w kierunku centrum.

Ulica Gryfińska po przebudowie będzie miała odwodnienie, które trzeba będzie włączyć do istniejącej kanalizacji w ul. Złotowskiej.
“Podczas tych prac obowiązywać będą czasowe zmiany organizacji ruchu na krótkim odcinku ul. Złotowskiej na pasie dla pojazdów poruszających się w kierunku ul. Bukowskiej” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – “Wyłączony z ruchu będzie krótki odcinek tego pasa przed skrzyżowaniem z ul. Gryfińską. W tym czasie przejazd w obu kierunkach możliwy będzie przeciwległym pasem jezdni ul. Złotowskiej. Roboty rozpoczną się 23 sierpnia ok. godz. 9 rano, czyli po porannym szczycie komunikacyjnym. Polegały będą na frezowaniu nawierzchni jezdni oraz wykonaniu wykopu i przebudowie kanalizacji deszczowej. W tym czasie ruch kierowany będzie ręcznie”.

Prace na ul. Złotowskiej potrwają około 5 dni, po czym teren po ich zakończeniu w danym dniu zostanie za każdym razem tymczasowo utwardzony, co umożliwi wznowienie ruchu pojazdów na całej szerokości ulicy. Ostateczne utwardzenie jezdni i przywrócenie stałej organizacji ruchu na ul. Złotowskiej nastąpi do 30 sierpnia.

PIM

Podziel się: