Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na rondzie. Już od 31 sierpnia

rondo Skubiszewskiego fot. ZDM

Do końca sierpnia wprowadzona będzie korekta stałej organizacji ruchu na rondzie Skubiszewskiego, czyli skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Smoluchowskiego i Jawornickiej, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich. O tę zmianę prosili mieszkańcy.

„Na wniosek okolicznych mieszkańców i Rady Osiedla Junikowo obecne pasy do jazdy na wprost (w relacji ul. Smoluchowskiego – Jawornicka) będą służyły również do skrętu w lewo, w ul. Grunwaldzką” – informuje ZDM. – „Dzięki temu mieszkańcy okolicznych osiedli zyskają możliwość szybszego wyjazdu w stronę centrum i granic miasta.

Na rondzie Skubiszewskiego zostaną wprowadzone inne zmiany, które poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu. Jak informuje ZDM, wynikają one z obowiązujących przepisów – między innymi zostaną zamontowane sygnalizatory S-3 do skrętu w lewo na wlotach ulicy Grunwaldzkiej, aby ograniczyć kumulowanie się pojazdów wewnątrz skrzyżowania.

Obecnie wprowadzane są korekty w istniejącym oznakowaniu pionowy, poziomym oraz sygnalizacji świetnej. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 31 sierpnia.