Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Kaponierze. Trwają testy sygnalizacji

Kaponiera, przejazd rowerowy fot. PIM

Kończy się budowa nowego przejazdu rowerowego przez Kaponierę i wykonawca rozpoczął wprowadzanie docelowej, stałej organizacji ruchu na rondzie. Na Kaponierze trwają testy sygnalizacji i mogą występować czasowe utrudnienia.

Wykonawca od 30 lipca będzie wprowadzał będzie stałe oznakowanie na rondzie i demontował obecne sygnalizatory świetlne. Prowadzi także testy nowej sygnalizacji, przeznaczonej dla rowerzystów – przypomnijmy, że nowy, dwukierunkowy przejazd powstał na północnej części ronda Kaponiera, od strony Mostu Teatralnego. Po wprowadzeniu odpowiedniego oznakowania i uruchomieniu sygnalizatorów nowy przejazd zostanie udostępniony rowerzystom.

„Przejazd przez rondo Kaponiera jest kontynuacją nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Zwierzynieckiej” – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Docelowo połączy się na moście Uniwersyteckim z nową trasą na ul. Św. Marcin, dlatego pełną funkcjonalność zyska po zakończeniu trwających robót budowlanych związanych z Programem Centrum”.

Jak zapewnia spółka, wprowadzane zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu, a także lepsze skomunikowanie Jeżyc z centrum miasta.

Podziel się: