droga rowerowa Grunwaldzka 4 fot. PIM

Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Grunwaldzkiej

Od 1 czerwca kierowców czeka zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Grunwaldzkiej z Grochowską. Powodem jest trwająca budowa drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej.

Od tego dnia kierowcy przejeżdżający przez to skrzyżowanie we wszystkich kierunkach będą poruszali się wyłącznie wewnętrznymi pasami ruchu.

Ze względów technologicznych, a także dla jak najmniejszej ingerencji w płynność ruchu, niektóre z prac mogą być prowadzone do późnych godzin wieczornych, a nawet w godzinach nocnych. Wykonawca dołoży wszelkich starań, by utrudnienia trwały jak najkrócej. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, lecz również połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Zakładany termin zakończenia całości robót budowlanych to trzeci kwartał tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie – na przełomie października i listopada.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze