Dolna Wilda

Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Dolnej Wildzie

Droga rowerowa wzdłuż ul. Dolna Wilda powstaje! Obowiązują już zmiany w organizacji ruchu – Dolna Wilda od skrzyżowania ze Świętego Jerzego do skrzyżowania ze Spychalskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, w kierunku Dębca.

Pojazdy zmierzające z Dębca w kierunku ul. Olimpijskiej i okolic ul. Półwiejskiej poprowadzone zostaną objazdem przez ulice Świętego Jerzego, Wierzbięcice, Rynek Wildecki, Górna Wilda. Do dyspozycji kierowców chcących dotrzeć do centrum będzie również nieco dłuższy, ale poprowadzony szerszymi arteriami, objazd przez ul. Żelazka i Drogę Dębińską. Mimo zaplanowanych zwężeń, na przebudowywanym odcinku ul. Dolna Wilda, ruch pieszych w obu kierunkach zostanie utrzymany.

W ramach inwestycji powstanie ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m wyznaczona zostanie na zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej – po wschodniej stronie ul. Górna Wilda – w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączy wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze