Poznań: Zmiany w komunikacji publicznej od 1 października

petla-przy-unii-lubelskiej-fot. PIM
Koniec remontu na ul. Dąbrowskiego i powrót linii nr 2, 17 i 18. Na pętlę przy Unii Lubelskiej dojeżdżać będą autobusy 174 oraz tramwaje linii nr 11. Wszystko od 1 października.

Prace remontowe na ulicy Dąbrowskiego powoli dobiegają końca, dlatego od czwartku, 1 października, zaplanowano powrót tramwajów linii nr 2, 17 i 18 na trasy przez Jeżyce. Zlikwidowana wówczas zostanie linia zastępcza T2.

Remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego rozpoczął się 1 września. Wymienione zostało torowisko i nawierzchnia ulicy na odcinku od ul. Prusa do ul. Kraszewskiego. Przy okazji tych prac zmodernizowano podstację na ulicy Janickiego zasilającą tramwaje kursujące m.in. na ul. Dąbrowskiego.Jest to bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla transportu tramwajowego w tym rejonie miasta.

Powyższe prace uniemożliwiły kursowanie tramwajów odcinkiem ulicy Dąbrowskiego od węzła Żeromskiego/Dąbrowskiego do mostu Teatralnego oraz przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Do 30 września linia nr 2 została zawieszona, na liniach nr 17 i 18 zmieniono trasy oraz uruchomiono zastępczą linię autobusową „za tramwaj” T2, na trasie z Ogrodów do Dworca Głównego PKP.

Prace zbliżają się do końca, w związku z czym od 1 października na Jeżycach znów będzie można korzystać z tramwajów. Na swoje stałe trasy wrócą linie nr 2, 17 i 18.

Zgodnie z zapowiedziami przekazywanymi przed otwarciem nowej trasy tramwajowej do pętli Unii Lubelskiej – od 1 października oprócz linii nr 5 dojeżdżać też będą tramwaje linii nr 11 oraz autobusy 174. Linia nr 174 zamiast kończyć trasę przy os. Orła Białego skręci w ul. Obodrzycką i przez Falistą dojedzie do Unii Lubelskiej.

Obsługę komunikacyjną pasażerów z rejonu osiedla Orła Białego (od strony ulicy Kurlandzkiej) będą zapewniać linie autobusowe numer 152 i 184 oraz autobusy linii nr 165 i 174 jadące z ul. Obodrzyckiej w kierunku osiedla Stare Żegrze. Linia 174 będzie miała przystanek (Os. Orła Białego III) na ul. Obodrzyckiej w pobliżu ul. Kurlandzkiej oraz będzie korzystać (tak jak obecnie) z przystanku Os. Orła Białego II na ul. Kurlandzkiej.

Ponadto na wybranych kursach autobusowej linii nr 184 (do Nowego Zoo) nastąpi zmiana częstotliwości kursowania na co 60 minut, co wynika z obserwowanego od lat mniejszego zainteresowania przejazdami na tym odcinku w okresie jesienno-zimowym na liniach autobusowych nr 166, 181, 184, 232 i 238. Przywrócone zostaną także wjazdy pod przystanek Szwajcarska/Szpital.

ZTM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: