tramwaj na Unii Lubelskiej fot. S. Wąchała

Poznań: Zmiany w komunikacji publicznej już od dziś!

Koniec remontu na ul. Dąbrowskiego i powrót linii nr 2, 17 i 18, autobusy linii nr 174 i tramwaje nr 11 dojeżdżające na pętlę przy Unii Lubelskiej. Sporo się zmieni w rozkładach jazdy od 1 października.

Prace remontowe na ulicy Dąbrowskiego powoli dobiegają końca. Remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego trwał od 1 września. Od czwartku, 1 października, zaplanowano powrót tramwajów linii nr 2, 17 i 18 na swoje stałe trasy przez Jeżyce. Zlikwidowana zostanie linia zastępcza T2, która kursowała na trasie Dworzec PKP – Ogrody.

Zgodnie z zapowiedziami przekazywanymi przed otwarciem nowej trasy tramwajowej do pętli Unii Lubelskiej od 1 października do tego nowego węzła będzie dojeżdżały autobusy linii numer 174. Po po raz pierwszy w Poznaniu zastosowano tutaj awangardowe rozwiązanie ułatwiające korzystanie z komunikacji przez pasażerów. Na pętli będzie obowiązywał tak zwany odwrócony kierunek ruchu dzięki czemu będzie możliwe wygodne i sprawne wykonywanie przesiadki z tramwaju na autobus “drzwi w drzwi”.

Linia nr 174 zamiast kończyć trasę przy os. Orła Białego skręci w ul. Obodrzycką i przez Falistą dojedzie do Unii Lubelskiej. Obsługę komunikacyjną pasażerów z rejonu osiedla Orła Białego (od strony ulicy Kurlandzkiej) będą zapewniać linie autobusowe numer 152 i 184 oraz autobusy linii nr 165 i 174 jadące z ul. Obodrzyckiej w kierunku osiedla Stare Żegrze. Linia 174 będzie miała przystanek (Os. Orła Białego III) na ul. Obodrzyckiej w pobliżu ul. Kurlandzkiej oraz będzie korzystać (tak jak obecnie) z przystanku Os. Orła Białego II na ul. Kurlandzkiej.

Od 1 października wróci tramwaj linii numer 11, który z ul. Piątkowskiej także będzie dojeżdżał do pętli Unii Lubelskiej.

Ponadto:
– na wybranych kursach autobusowej linii nr 184 (do Nowego Zoo) nastąpi zmiana częstotliwości kursowania na co 60 minut, co wynika z obserwowanego od lat mniejszego zainteresowania przejazdami na tym odcinku w okresie jesienno-zimowym;- na liniach autobusowych nr 166, 181, 184, 232 i 238

– przywrócone zostaną wjazdy pod przystanek Szwajcarska/Szpital.

ZTM, el

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze