Poznań: Zmiany sygnalizacji świetlnej na rondzie Rataje. Żeby poprawić płynność przejazdu

rondo Rataje fot. UMP

13 grudnia udostępniono kolejne pasy ruchu w rejonie ronda, wznowiono też ruch tramwajowy. Jednak prace nad takim ustawieniem sygnalizacji świetlnej, by ruch odbywał się płynnie – trwają nadal. I mogą generować przejściowe utrudnienia.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, na podstawie obserwacji nowej organizacji ruchu przeprowadzonej pierwszego dnia jej funkcjonowania, podjęto decyzję o optymalizacji działania sygnalizacji świetlnej na rondzie.

Kierowcy powinni liczyć się z jej wyłączeniem oraz ręcznym sterowaniem ruchem. Działania te mają na celu poprawę płynności przejazdu przez rondo. PIM apeluje do kierowców o ostrożność, zwracanie uwagi na znaki i ustawianie się na pasach przewidzianych do jazdy w danym kierunku zgodnie z nową organizacją ruchu, by uniknąć blokowania pozostałych kierowców przy wjeździe lub zjeździe z ronda.

Obserwacje przedstawicieli PIM, Miejskiego Inżyniera Ruchu i policji trwają nadal, więc moga jeszcze pojawić się zmiany. PIM przypomina także, że to nadal jest plac budowy, w związku z tym należy tu zachować szczególną ostrożność. Nawet na pasach już ukończonych i dopuszczonych do użytkowania.

Źródło: PIM