Poznań: Zmiany organizacji ruchu z powodu budowy wiaduktu na Kurlandzkiej

wiadukt ul. Kurlandzka fot. UMP

Od godziny 6 rano na ulicy Krzywoustego można się spodziewać utrudnień i zmiany organizacji ruchu. Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej wkracza w kolejną fazę.

Filary i główne elementy konstrukcyjne są już zamontowane i teraz nadszedł czas na betonowanie płyty wiaduktu, które rozpocznie się w poniedziałek od godziny 6 rano. Prace potrwają cały dzień, ponieważ ze względów technologicznych musi zostać zachowana ciągłość i nie można ich przerywać. Dlatego organizacja ruchu pod wiaduktem będzie zmieniać się wraz z ich postępem.

Gdy prace toczyć będą się nad jezdnią północną ul. Krzywoustego – ruch będzie się odbywał południową jezdnią, a gdy ekipy przejdą nad jezdnię południową – ruch wróci na jezdnię północną Krzywoustego. Po zakończeniu prac przejazd w obu kierunkach znów będzie możliwy jezdnią południową, czyli prowadzącą w stronę Kórnika.

Sterowanie ruchem, ze względu na dynamikę prac, będzie sie odbywało ręcznie. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie inwestycji i stosowanie się poleceń kierujących ruchem.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: