Poznań: Zmiany na Wildzie – powstaje Strefa Płatnego Parkowania

św. Jerzego fot. ZDM
3 listopada na trzech wildeckich ulicach rozpoczną się prace związane z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu. Po ich zakończeniu na ul. Krzyżowej zmieni się kierunek ruchu pojazdów.

Prace prowadzone będą na ul. Powstańczej, Krzyżowej oraz Św. Jerzego i związane są z objęciem Wildy Strefą Płatnego Parkowania. W związku z tym na każdej z ulic obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, dotyczący również wyznaczonych miejsc postojowych. Informują o tym znaki drogowe, które zostały już ustawione w terenie. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Na ul. Krzyżowej prace oraz ograniczenie parkowania rozpoczną się 3 listopada i powinny potrwać dwa dni – będzie to uzależnione od panującej pogody. Zmiany na ul. Powstańczej i Św. Jerzego będą wprowadzane odpowiednio 4 i 5 listopada, i w obu przypadkach powinny potrwać jeden dzień (znów kluczowa będzie pogoda).

Jedną z najważniejszych zmian będzie zastąpienie dotychczasowego ruchu dwukierunkowego na ul. Krzyżowej jednokierunkowym. Pojazdy będą się poruszać od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Dolna Wilda. Rowerzyści będą mogli jeździć w obu kierunkach korzystając z kontraruchu rowerowego. Takie ułatwienie będzie wprowadzane również na pozostałych ulicach jednokierunkowych na terenie wildeckiej SPP.

Na ul. Powstańczej zachowany zostanie dotychczasowy jeden kierunek ruchu od ul. Czajczej do ul. Krzyżowej. Nie zmieni się również kierunek ruchu na ul. Św. Jerzego (jeden kierunek od ul. Dolna Wilda do ul. 28 Czerwca 1956 r.). Na tych ulicach także wprowadzony będzie kontraruch rowerowy.

Parkowanie na ul. Krzyżowej odbywać się będzie równolegle po obu stronach jezdni. Na ul. Powstańczej również wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe, przy czym na odcinku od ul. Krzyżowej do ul. św. Jerzego parkowanie będzie możliwe wyłącznie po zachodniej stronie ulicy. Na ul. Św. Jerzego będzie można parkować równolegle po obu stronach ulicy, z wyłączeniem południowej strony pomiędzy ul. Powstańczą, a Wierzbięcice.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Opłaty za postój zaczną być pobierane dopiero po uruchomieniu SPP na Wildzie, które jest planowane na 1 lutego 2021 roku.

ZDM, el

Podziel się: