Dolina fot. ZDM
15 czerwca na wildeckiej ulicy Dolina zostanie wdrożona nowa organizacja ruchu i parkowania. Wszystko z powodu Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie.

Od rana na ulicy pracują wykonawcy oznakowania – najważniejszym działaniem w tym miejscu będzie uporządkowanie parkowania. Nowe miejsca postojowe zostały już wyznaczone przy okazji remontu pobocza. Jest ich więcej, niż pierwotnie planowano (ponieważ zwiększył się zakres remontu pobocza).

Kierunek ruchu na ul. Dolina pozostanie bez zmian. Nadal będzie to ulica częściowo jednokierunkowa. Ruch będzie odbywał się w jednym kierunku od ul. Spychalskiego do skrzyżowania z ul. Przy Dolinie, a dalej w stronę ul. Czajczej ruch będzie dwukierunkowy. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone po obu stronach jezdni. Pomiędzy ul. Spychalskiego i Przy Dolinie obowiązywać będzie parkowanie równoległe, a od ul. Przy Dolinie do ul. Czajczej prostopadłe po stronie zachodniej i równoległe po wschodniej. Skrzyżowania z ul. Spychalskiego i Czajczą staną się równorzędne. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontraruchu.

Prace przy wdrażaniu nowej organizacji ruchu na ul. Dolina rozpoczną się i zakończą 15 czerwca. 16 czerwca nowe oznakowanie wprowadzane będzie na ul. Kanałowej, dzień później ponownie na Wildzie, na ul. Czajczej, a 18 czerwca znów na Łazarzu, na ul. Granicznej.

Kierowcy tradycyjnie są proszeni o przeparkowanie samochodów – odpowiednie znaki zostały ustawione na ulicach z minimum pięciodniowym wyprzedzeniem. Ci, którzy tego nie zrobią, muszą się liczyć z odholowaniem samochodu i koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM