Poznań: Zmiany na ul. Dąbrówki i Pamiątkowej. Z powodu SPP

ulica Dąbrówki fot. ZDM
Z powodu wprowadzania Strefy Płatnego Parkowania 14 kwietnia będą prowadzone prace na ulicach Dąbrówki i Pamiątkowej. Kierowcy tradycyjnie proszeni są o przeparkowanie samochodów.

Na 14 kwietnia zaplanowane jest wykonanie nowego oznakowania SPP na dwóch kolejnych ulicach Wildy: Dąbrówki i Pamiątkowej. Będzie to jednak zależeć od pogody – jeśli będzie padać, prace będą musiały zostać przełożone. Z tego powodu nie zostanie wykonane nowe oznakowanie na Chłapowskiego i Zmartwychwstańców, zaplanowane na 13 kwietnia. Właśnie z powodu planowanych opadów zostało przełożone na przyszły tydzień.

Prognozy pogody dają natomiast nadzieję, że prace zaplanowane na 14 kwietnia uda się przeprowadzić – i to tego dnia wykonawcy oznakowania powinni pojawić się na ul. Dąbrówki i Pamiątkowej.

Po zmianach na ul. Dąbrówki obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego i jeden kierunek ruchu od ul. Pamiątkowej w stronę ul. Langiewicza. Na całym odcinku po wschodniej stronie ul. Dąbrówki wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe – natomiast po stronie zachodniej będzie można zaparkować na miejscach prostopadłych, na odcinku od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego.

Wyznaczone zostaną także dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Skrzyżowania z ul. Langiewicza i Chłapowskiego staną się równorzędne. Rowerzyści na odcinku dwukierunkowym pojadą na zasadach ogólnych, a na jednokierunkowym będą mieli do dyspozycji kontraruch.

Na ulicy Pamiątkowej pojazdy pomiędzy ul. Fabryczną a ul. Madalińskiego poruszać się będą w dwóch kierunkach – i w jednym kierunku od ul. 28 Czerwca 1956r. w stronę ul. Madalińskiego. Po wschodniej stronie ul. 28 Czerwca 1956r. do ul. Filareckiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy, a na ostatnim odcinku, od ul. Filareckiej do ul. Dąbrówki – jednokierunkowy w stronę tej drugiej ulicy.

Parkowanie na ul. Pamiątkowej będzie odbywać się równolegle po obu stronach ulicy na całej długości. Z parkowania wyłączony będzie odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ul. 28 Czerwca i ul. Rolną. Wyznaczone zostaną cztery miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Na odcinkach jednokierunkowych wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Filarecką i Madalińskiego staną się równorzędne, a cała ul. Pamiątkowa objęta będzie strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Podczas prac na ul. Dąbrówki i Pamiątkowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Kierowcy tradycyjnie proszeni są o przeparkowanie samochodów – inaczej zostaną one odholowane na ich koszt.

ZDM