Poznań: Zmiany na Świętym Marcinie. Z powodu opadów deszczu

Miasto Poznań remont Święty Marcin etap II fot. Sławek Wąchała

Deszcz padający w Poznaniu nie był tak ulewny jak ten w Obornikach czy Ostrowie Wielkopolskim – ale w zupełności go wystarczyło do zalania wykopów na Świętym Marcinie. Z tego powodu uległ zmianie harmonogram prac i organizacja ruchu w tym rejonie.

„Ze względu na opady deszczu i wynikające z tego zalanie wykopu, wykonawca nie zrealizował w pełni prac zaplanowanych na weekend 20-21 sierpnia” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Dokończy je w dniach 25 i 26 sierpnia (czwartek i piątek), wtedy to ponownie zamknięta zostanie ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Piekary do Al. Marcinkowskiego. Wyłączenie przewidziane jest w godzinach od 7 rano do 15”.

Przypomnijmy, że 20 i 21 sierpnia ulica miała być zamknięta na odcinku od ul. Piekary do Al. Marcinkowskiego w godzinach od 7.00 rano do 15.00 ze względu na konieczność wykonania prac związanych z siecią trakcyjną. To właśnie te prace zostaną przesunięte. Natomiast od 22 do 27 sierpnia nie ma możliwości wjazdu na posesje przy ul. Św. Marcin nr 27, 29, 32 i 34.

PIM apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.