Poznań: Zmiany na Świętym Marcinie i al. Niepodległości. Są już nowe tory!

nowe tory, Święty Marcin fot. K. Adamska

Na rozkopanym Świętym Marcinie na odcinku do Gwarnej jest już nowe torowisko. Prace trwają też na wysokości wylotu Piekar i Al. Marcinkowskiego. W związku z tym od 10 października w centrum miasta można się spodziewać kolejnych zmian w organizacji ruchu.

Od 10 października nie będzie możliwy przejazd między ul. Piekary i Al. Marcinkowskiego – rozpoczną się tam prace nawierzchniowe przy przebudowie ul. Św. Marcin na odcinku od Ratajczaka do Al. Marcinkowskiego i dalej aż do pl. Wolności. Do 22 października na tym odcinku będzie trwało układanie kamiennej nawierzchni chodnika.

Natomiast od 12 października poznaniaków czekają zmiany na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Świętego Marcina, gdzie zacznie się kolejny etap prac na nowym torowisku.

„Zmiana polegać będzie na przekierowaniu ruchu pojazdów jadących al. Niepodległości z kierunku południowego (tzn. od strony ul. Matyi i Królowej Jadwigi), skręcających w ul. Św. Marcin, na torowisko tramwajowe na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Oznacza to, że kierowcy nadal będą mogli skręcać w prawo z al. Niepodległości w ul. Św. Marcin, ale zmieni im się tor jazdy na nowe torowisko tramwajowe. Dzięki przełożeniu wykonawca będzie mógł przystąpić do kolejnych prac na jezdni ulicy między al. Niepodległości a Kościuszki.

Podziel się: