tramwaj na Naramowice kolejne zmiany od 22 sierpnia fot. PIM

Poznań: Zmiany na Lechickiej, Naramowickiej oraz Jasnej Roli

Od soboty w rejonie budowy tramwaju na Naramowice obowiązują zmieniona organizacja ruchu – a 25 sierpnia dojdą kolejne zmiany.

Na przyszłym węźle drogowym, przez który tramwaj pojedzie nad ul. Lechicką, prowadzone są prace związane z infrastrukturą podziemną i przygotowania pod budowę obiektów inżynieryjnych. Obowiązuje w tym rejonie tymczasowa organizacja ruchu wykorzystująca specjalne przewiązki powstałe na czas prac.

Od 22 sierpnia niema możliwości skrętu w prawo w ul. Naramowicką, jadąc ul. Lechicką od strony mostu Lecha. Dojazd na Naramowice będzie możliwy tymczasową drogą w rejonie stacji paliw Lotos, gdzie będzie można skręcić w prawo (jadąc od mostu Lecha).

Pojazdy nadjeżdżające od strony ul. Murawa nie będą mogły skręcić w lewo przy stacji paliw (relacja w dalszym ciągu dostępna wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej), udostępniono już dla nich manewr zawracania na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Obrońców Tobruku. Po zawróceniu, dojazd na Naramowice odbędzie się przy wykorzystaniu prawoskrętu przy stacji. Organizacja ruchu dla pojazdów komunikacji miejskiej, które obecnie korzystają z łącznicy nie ulegnie zmianie (swoich tras w związku z modyfikacjami nie zmieni żadna linia autobusowa). Trasy dla pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowania wyznaczono głownie wzdłuż zachodniej części ul. Naramowickiej z zachowaniem przejścia przez ul. Lechicką, jednak wraz z postępem prac kierunki poruszania się pieszych i rowerzystów będą ulegać zmianie.

Również 22 sierpnia wyłączona z ruchu zostanie część ul. Jasna Rola w rejonie os. Władysława Łokietka, w miejscu przecięcia ulicy przez budowaną trasę tramwajową. Przejście dla pieszych i rowerzystów będzie zachowane, podobnie jak dojazd do posesji po stronie południowej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Błażeja i Bolka.

Natomiast od 25 sierpnia występować będą także utrudnienia w ruchu pieszo-rowerowym na ul. Naramowickiej od ul. Czarna Rola do ul. Włodarskiej. Wynikają z konieczności przebudowy sieci elektroenergetycznych.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze