Poznań: Zmiany na Łąkowej już od poniedziałku!

Kwiatowa fot. ZDM
Od 23 listopada na ulicy Łąkowej rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu. Prace rozpoczną się już o godz. 6.30, w związku z tym strażnicy miejscy apelują do kierowców, aby przeparkowali swoje samochody na czas robót. Inaczej zostaną odholowane.

Na Łąkowej zmieni się sposób parkowania i kierunek ruchu. Miejsca parkingowe zostaną w większości wyznaczone na jezdni. Dzięki temu piesi odzyskają chodniki, które dziś są pozastawiane przez samochody parkujące w całości lub w części na chodnikach.

Po wprowadzeniu zmian pojazdy będą się mogły poruszać tylko w jednym kierunku – od ulicy Krakowskiej w stronę ulic Strzeleckiej. Możliwy będzie również wjazd z ulicy Łąkowej w ulicę Kwiatową.

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów. to prace na ulicy Łąkowej powinny zakończyć się już po trzech dniach tj. w środę, 25 listopada. Nowy kierunek ruchu zacznie obowiązywać po zakończeniu robót.

Natomiast 24 listopada rozpocznie się wprowadzanie zmian na sąsiedniej ulicy Kwiatowej. Dotyczyć będzie tylko odcinka od ulicy Łąkowej do Rybaki. Tutaj zmieni się kierunek ruchu pojazdów. Jazda będzie możliwa od ulicy Łąkowej w stronę ulicy Rybaki. Choć nie zmieni się zasadniczo sposób parkowania, to trzeba będzie wykonać również nowe oznakowanie poziome.

Jeśli pogoda nie przeszkodzi, to prace na ulicy Kwiatowej powinny się zakończyć już następnego dnia, tak, aby nowy kierunek ruchu mógł obowiązywać od środy, 25 listopada.

Uwaga! Podczas prac na obu ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe które zostały ustawione już pięć dni temu. Osoby, których samochody zostaną odholowane, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Poniżej szczegółowy plan prac:
– z ulicy Łąkowej – na całej długości ulicy i po obu stronach dnia
23.11.2020 r.
– z ulicy Karmelickiej po obu stronach ulicy, dnia 24.11.2020 r.
– z ul. Kwiatowej po stronie północnej (strona ze skośnym
parkowaniem samochodów) dnia 24.11.2020 r.

ZDM, SMMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: