ulica św. Wawrzyńca fot. PIM

Poznań: Zmiany dla pieszych i rowerzystów na ul. św. Wawrzyńca

2 marca zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej, na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

Po przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi i niskimi temperaturami Poznańskie Inwestycje Miejskie kontynuują prace na budowie nowej części ulicy św. Wawrzyńca.

– Wykonawca buduje kanał deszczowy, zajmuje się profilowaniem skarpy nasypu kolejowego oraz kontynuuje usuwanie kolizji z uzbrojeniem podziemnym. Roboty, które rozpoczną się we wtorek, związane są z gazociągiem, wodociągiem i siecią wysokiego napięcia – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

I to właśnie z powodu tych prac piesi i rowerzyści, poruszający się do tej pory po wschodniej stronie ul. Żeromskiego i Niestachowskiej, na wysokości ul. św. Wawrzyńca będą musieli, korzystając z przejść dla pieszych, przejść na zachodnią stronę ul. Niestachowskiej. PIM prosi o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Przypomnijmy, że nowy odcinek św. Wawrzyńca będzie jednojezdniową drogą z jednym pasem ruchu w każdym kierunku wzdłuż nasypu kolejowego. Po południowej stronie ulicy wybudowany zostanie chodnik dla pieszych oraz droga rowerowa, a także przystanki autobusowe, zjazdy do posesji i oświetlenie uliczne. Rozbudowane zostaną także skrzyżowania z ul. Niestachowską i ul. Żeromskiego oraz z ul. Kościelną.

Oddanie do użytku nowego odcinka ulicy planowane jest na koniec tego roku.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze