Półmaraton fot. UMP

Poznań: Zmiana terminu 13. PKO Poznań Półmaratonu!

Miał odbyć się 5 kwietnia, ale dziś, podczas nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, prezydent Jacek Jaśkowiak podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia.

Prezydent kierował się tu zaleceniami wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13.PKO Poznań Półmaratonu z powodu ewentualnego zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2.

– Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów, najważniejsze – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor półmaratonu. – Przyjmujemy decyzje o odwołaniu 13. PKO Poznań Półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań.

Kiedy w takim razie odbędzie się półmaraton? Prawdopodobny alternatywny termin 13. PKO Poznań Półmaratonu to weekend, w którym zaplanowany jest 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Tym samym obie imprezy odbyłyby się 17-18 października 2020. Obecnie trwają rozmowy organizatorów ze służbami porządkowymi, instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu, sponsorami i partnerami imprezy, które pozwolą ustalić, czy możliwe jest zorganizowanie obu biegów w jednym terminie. Ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca marca i do tego czasu wszyscy zarejestrowani i posiadający opłacony pakiet startowy zawodnicy zostaną poinformowani o nowym terminie 13. edycji poznańskiego półmaratonu.

Jeżeli z powodów logistycznych i organizacyjnych nie będzie możliwe połączenie półmaratonu i maratonu w jedną imprezę, to 13. PKO Poznań Półmaraton zostanie przeniesiony na 2021 rok. W obu przypadkach zawodnicy, którzy opłacili start, będą mogli tę opłatę przenieść na nowy termin.

Uczestnikom, którzy mają już pakiety startowe i chcą zrezygnować ze startu w 13. PKO Poznań Półmaratonie, zostanie zwrócona opłata startowa. Osoby te POSiR prosi o kontakt z Biurem Zawodów drogą mailową, pod adresem: info@halfmarathon.poznan.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: “Rezygnacja z udziału w 13. PKO Poznań Półmaratonie”, a w treści e-maila podać swój numer startowy i numer konta, który potrzebny będzie do zwrotu opłaty startowej. Pieniądze będą zwracane zawodnikom sukcesywnie, organizatorzy zatem proszą o cierpliwość.

Do tej pory na półmaraton zapisało się 10 tysięcy osób.

POSiR/AW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze