Mostowa fot. ZTM

Poznań: Zmiana organizacji w związku na Kórnickiej i Jana Pawła II

W nocy z 16 na 17 kwietnia w związku z pracami torowymi w rejonie zbiegu ulic Kórnickiej i Jana Pawła II wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Fragment ul. Jana Pawła II (w kierunku ronda Rataje) zostanie zwężony do jednego pasa. Natomiast w nocy z piątku na sobotę przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej.

Od połowy marca prowadzony jest remont trasy tramwajowej przez most św. Rocha – w ciągu ulic płk. Lewandowskiej i Dowbora-Muśnickiego wymieniane są zużyte szyny, a na węźle Kórnicka-Jana Pawła II – napędy i części rozjazdu. Wykonano już większość prac rozbiórkowych. Obecnie trwa montaż torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz nowych rozjazdów u zbiegu Kórnickiej i Jana Pawła II. Na Kórnickiej i po obu stronach mostu św. Rocha wymieniane są przyrządy wyrównawcze.

W związku z kolejnym etapem robót konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w rejonie prowadzonych prac. Już najbliższej nocy (z czwartku na piątek, czyli z 16 na 17 kwietnia) zmieniona zostanie organizacja ruchu na Jana Pawła II przy Kórnickiej. W obrębie zbiegu tych ulic nastąpi zwężenie jezdni – do końca miesiąca kierowcy jadący w kierunku Rataj będą korzystać z jednego pasa ruchu (schemat organizacji ruchu w załączniku).

Natomiast w nocy z piątku na sobotę (z 17 na 18 kwietnia) przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej. Pozwoli to na rozpoczęcie prac rozbiórkowych torowiska na łuku pomiędzy mostem św. Rocha a przystankiem tramwajowym św. Rocha.

Całkowite otwarcie dla ruchu kołowego tego skrzyżowania umożliwi powrót na stałe trasy autobusów linii 174, 176, 190 i 603. Nastąpi to w sobotę (od pierwszych kursów). Po obsłużeniu przystanku “Most św. Rocha” znajdującego się przy hotelu Ibis, autobusy skręcą bezpośrednio w ulicę Mostową.

MPK, ZTM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze