Gdyńska przebudowa fot. PIM

Poznań: Zmiana organizacji ruchu z powodu rozbudowy Gdyńskiej

W nocy z 6 na 7 stycznia zaczną obowiązywać zmiany na granicy Poznania i Koziegłów. Wjazd na ulicę Poznańską zostanie całkowicie zamknięty.

Zmiana w organizacji ruchu związana jest z rozbudową ulicy Gdyńskiej na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

Objazd dla mieszkańców ul. Poznańskiej zaplanowano przez ulicę Piaskową – informować o nim będą znaki ustawione na przebudowywanym odcinku drogi. Wykonawca umożliwi też bezpieczny ruch pieszych na terenie budowy. Kierowcy nadal będą mogli korzystać ze zwężonej ul. Gdyńskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Planowany termin przywrócenia ruchu na ul. Poznańskiej to kwiecień 2020 r.

Równolegle do inwestycji realizowanej przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, swoje prace na dalszym odcinku ul. Poznańskiej aż do skrzyżowania z ul. Piaskową prowadzić będzie Zarząd Dróg Powiatowych. Na czas robót dopuszczony będzie ruch samochodowy, jednak z ograniczoną możliwością poruszania się. Nieczynne będą dwa przystanki autobusowe “Koziegłowy/Os. Karolin”. Pasażerowie jadący w kierunku Kicina mogą korzystać z pobliskiego przystanku “Koziegłowy/Piaskowa Szkoła”, a dla podróżujących w stronę ul. Gdyńskiej zostanie utworzony przystanek tymczasowy na ul. Piaskowej w rejonie skrzyżowania z ul. Poznańską.

Inwestycja na ul. Gdyńskiej jest skoordynowana z przebudową mostu Lecha w Poznaniu i ul. Swarzędzkiej w Janikowie tak, by uniknąć kumulacji utrudnień. Z nowej ul. Gdyńskiej mieszkańcy będą mogli korzystać w ostatnim kwartale 2020 r.

Dzięki rozbudowie ulicy kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przejazd upłynnią dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a drugie – Piaskową. Między rondami wybudowany zostanie dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej. Powstaną także zatoki autobusowe, chodniki i drogi rowerowe, pojawi się oświetlenie i ekrany akustyczne po stronie zabudowań. Inwestycja obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze