Gdyńska przebudowa 1 fot. PIM

Poznań: Zmiana organizacji ruchu w Koziegłowach. Poznańska zamknięta

Zmiana w organizacji ruchu obowiązuje od dziś i jest związana z rozbudową ulicy Gdyńskiej na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

Objazd dla mieszkańców ul. Poznańskiej zaplanowano przez ulicę Piaskową – informować o nim będą znaki ustawione na przebudowywanym odcinku drogi. Wykonawca umożliwi też bezpieczny ruch pieszych. Kierowcy nadal będą mogli korzystać ze zwężonej ul. Gdyńskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Planowany termin przywrócenia ruchu na ul. Poznańskiej to kwiecień 2020 r.

Równolegle do inwestycji realizowanej przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, swoje prace na dalszym odcinku ul. Poznańskiej aż do skrzyżowania z ul. Piaskową prowadzić będzie Zarząd Dróg Powiatowych. Na czas robót dopuszczony będzie ruch samochodowy, jednak z ograniczoną możliwością poruszania się. Nieczynne będą dwa przystanki autobusowe “Koziegłowy/Os. Karolin”.

Dzięki rozbudowie ulicy kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przejazd upłynnią dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a drugie – Piaskową. Między rondami wybudowany zostanie dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej. Powstaną także zatoki autobusowe, chodniki i drogi rowerowe, pojawi się oświetlenie i ekrany akustyczne po stronie zabudowań.

Z nowej ul. Gdyńskiej mieszkańcy będą mogli korzystać w ostatnim kwartale 2020 r.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze