Szymanowskiego fot. PIM

Poznań: Zmiana organizacji ruchu na Szymanowskiego z powodu remontu wiaduktu

Rozpoczął się kolejny etap remontu wiaduktu PST w ciągu ulicy Szymanowskiego. Prace już trwają, ale na razie nie powodują utrudnień. Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać 17 stycznia.

Zmiany będą wprowadzane w nocy z piątku na sobotę (17/18 stycznia) nie tylko na samym wiadukcie, ale i na dojeździe do skrzyżowania ulic: Opieńskiego, Szeligowskiego i Szymanowskiego. Natomiast w noc z 20/21 stycznia zaplanowano prace, które mogą wiązać się z dodatkowym hałasem.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy północnej nitki wiaduktu, czyli tej od strony dworca na os. Sobieskiego. Zamknięte zostaną na niej dwa pasy do jazdy na wprost, a cały ruch zostanie poprowadzony jednym pasem dla autobusów (tu położona została eksperymentalnie wytrzymała nawierzchnia typu Densiphalt). Tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku ul. Stróżyńskiego pozostaje w swojej lokalizacji.

Nowa tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od soboty 18 stycznia od ok. godziny ósmej rano i potrwa do połowy kwietnia tego roku. Najbliższy weekend będzie tzw. okresem przejściowym, by kierowcy mogli zaznajomić się z wprowadzonymi zmianami. Prace związane z kolejnym etapem remontu wiaduktu rozpoczną się w poniedziałek 20 stycznia (demontaż kapy międzyjezdniowej, frezowanie nawierzchni, konieczne rozbiórki).

Kierowcy mogą ominąć teren budowy wybierając alternatywne drogi przez ulice: Stróżyńskiego, Kurpińskiego lub Szeligowskiego.

W porze nocnej (tj. w godz. 0:00 – 4:00) 20/21 stycznia prowadzone będą prace, które wymagają wyłączenia napięcia w sieci trakcji tramwajowej PST. Dzięki wykonaniu koniecznych robót w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy nie kursują tramwaje, nie będzie potrzeby wstrzymywania ruchu na tej ważnej trasie. Prace mogą jednak wiązać się z dodatkowym hałasem w rejonie PST Szymanowskiego.

Wykonawca, zdając sobie sprawę z uciążliwości wynikających z ostatniego etapu robót, starał się je zminimalizować. Oddano przed świętami do użytku nowe schody, wydłużono peron tymczasowego przystanku autobusowego dla zminimalizowania możliwości powstawania zatorów, czy prowadzono roboty w porach nocnych.

Planowany termin zakończenia wszystkich robót budowlanych na wiadukcie to wrzesień tego roku.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze