niedziela, 25 lutego, 2024

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Poznaniu. Trwa przebudowa ulicy

Z powodu zaawansowania prac przy przebudowie ul. Architektów 11 stycznia zostanie wyłączone z ruchu skrzyżowanie ulic Architektów i Pniewskiej, jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

11 stycznia na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice rozpocznie się kolejny etap prac, podczas którego konieczne jest wyłączenie z ruchu skrzyżowania ul. Architektów i Pniewskiej – skrzyżowanie to zostanie przebudowane.
“W efekcie ul. Architektów w kierunku ul. Pniewskiej będzie ulicą bez przejazdu, podobnie jak ul. Pniewska z obu stron” – informuje spółka PIM. – “Objazd będzie prowadzony ulicami Tucholską, Starogardzką i Wejherowską. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie”.

Wcześniej wyłączone z ruchu było skrzyżowanie ul. Architektów i Starogardzkiej – tam prace zostały już zakończone. Podzielenie ich na etapy ma na celu zmniejszenie utrudnień dla mieszkańców. Sama ulica Architektów, której przebudowa trwa, prawie na całej długości ma już nową, przepuszczalną nawierzchnię. Zadanie obejmuje też budowę chodników, zjazdów do posesji, zatok postojowych oraz nasadzenia zieleni.

Źródło: PIM
Strona głównaPoznańZmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Poznaniu. Trwa przebudowa ulicy