Zamenhofa, Piłsudskiego fot. PIM

Poznań: Zmiana organizacji ruchu na rondzie Rataje i Zamenhofa

Na rondzie Rataje rozpoczął się kolejny etap remontu. A to oznacza zmiany dla pasażerów i kierowców. Pierwsze zaczęły obowiązywać już w weekend, kolejne zaczną od poniedziałku.

Z powodu przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Zamenhofa, na odcinku od tarczy ronda do rejonu ul. Piłsudskiego cały ten odcinek razem z tarczą ronda został wyłączony dla tramwajów. Teraz tramwaje do ronda Rataje będą dojeżdżać z dwóch stron do przystanków końcowych: Os. Piastowskie (linie nr 4 i 7) z kierunku od Starołęki oraz Rondo Rataje z kierunku od AWF (linie nr 13 i 18). Specjalne rozjazdy dla tramwajów dwukierunkowych są właśnie montowane i od poniedziałku będzie już obowiązywała nowa organizacja ruchu.

25 stycznia inaczej pojadą także kierowcy na samym rondzie oraz ulicach Zamenhofa i Piłsudskiego. Jadąc przez rondo w stronę Starołęki nieprzejezdny będzie pas wewnętrzny, od strony torowiska. Kierowcy będą mieli do wyboru dwa pozostałe: jeden do jazdy w lewo i prosto, a drugi – prosto i w prawo. Za skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego fragment ul. Zamenhofa zostanie zwężony do jednego zewnętrznego pasa, a zjazd na Piłsudskiego będzie możliwy tylko jednym pasem.

Natomiast na jezdni ul. Zamenhofa w stronę ronda Rataje kierowcy będą mieli dwa pasy ruchu do dyspozycji: jeden do jazdy w lewo oraz drugi do jazdy w lewo, prosto i w prawo. Wjazd z Piłsudskiego na Zamenhofa będzie możliwy tylko jednym pasem ruchu. Na samym rondzie oraz na ulicach Jana Pawła II i Krzywoustego nadal będzie obowiązywała dotychczasowa organizacja ruchu.

Zmiany organizacji ruchu dla kierowców będą wprowadzane w nocy z 24 na 25 stycznia.

PIM

 

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze