Poznań: Zmiana organizacji ruchu Gdyńskiej

Gdyńska przebudowa fot. UMP
W nocy z 14 na 15 czerwca zmieni się organizacja ruchu na Gdyńskiej w Czerwonaku. Rozpocznie się kolejny etap prac.

Zmiany dotyczą odcinka ul. Gdyńskiej od skrzyżowania z ul. Piaskową (za sklepem Aldi) do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Wyłączona z ruchu zostanie zachodnia część istniejącej drogi, która będzie przebudowana. W tym czasie ruch w stronę Czerwonaka poprowadzony zostanie utwardzoną drogą tymczasową, natomiast w kierunku Poznania – wschodnim pasem.

Prace toczyć się będą również na zjeździe do oczyszczalni, który przebudowywany będzie połówkowo tak, by zapewnić ciągłość przejazdu dla pracowników. Na ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Przebudowa liczącego nieco ponad kilometr odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. Docelowo ulica będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Kierowcy aktualnie jeżdżą już nową, zachodnią nitką drogi, a roboty przeniosły się na wschodnią część.

Na skrzyżowaniach z ul. Poznańską i Piaskową powstają również nowe ronda – oba są już widoczne. Trwają roboty związane z budową wjazdów na posesje oraz tzw. drogi rozprowadzającej (dodatkowego pasa ruchu) na terenie zabudowanym, gdzie przewidziano ekrany akustyczne. W ramach inwestycji powstają także zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie.

Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: