Poznań: Zmarł prof. dr hab. Alfred Janc

prof. A. Janc fot. UEP

O jego śmierci powiadomił Uniwersytet Ekonomiczny, którego zmarły był emerytowanym i bardzo zasłużonym nauczycielem, dziekanem Wydziału Ekonomii w latach 2005 – 2008. Miał 70 lat.

Śp. prof. dr hab. Alfred Janc był, jak informuje Uniwersytet Ekonomiczny, był wybitnym specjalistą z zakresu finansów, audytu i bankowości, Kierował Katedrą Pieniądza i Bankowości, był też dziekanem Wydziału Ekonomii w latach 2005–2008. Odznaczono go Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich.

„W Zmarłym Uczelnia straciła nie tylko jednego z grona swoich zacnych profesorów, ale przede wszystkim niezwykle pracowitego badacza, wychowawcę licznych pokoleń kadry naukowej oraz młodzieży studenckiej” – informują władze UEP. – „Pamięć o nim pozostanie na zawsze wśród nas”.

Msza święta zostanie odprawiona w sobotę, 18 września o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Barbary w Tomicach, gm. Stęszew. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po mszy na miejscowym cmentarzu.

Źródło: UEP

Podziel się: