samochód strażacki na MTP fot. MTP

Poznań: Zlot Czerwonych Samochodów na MTP

Ponad 80 pojazdów z pełnym wyposażeniem – najwspanialsze wozy strażackie i sami strażacy oczywiście również pojawią się w sobotę, 22 sierpnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na III Ogólnopolskim Zlocie Czerwonych Samochodów swoje wozy zaprezentują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski. Podziwiać będzie można ponad 80 pojazdów wraz z wyposażeniem, a także poznać ich możliwości techniczne. I to nie tylko tych nowoczesnych – zabytkowych również!

Podczas zlotu odbędą się pokazy akcji ratunkowych na żywo, gaszenie ognia zabytkową sikawką czy dziecięcych drużyn pożarniczych. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, a nieco starsi – przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy lub nauczyć się gasić gorący olej. A na miłośników historii czekać będzie kolekcja Izby Tradycji Pożarniczej.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła także bogata i bardzo interesująca ekspozycja firm z branży pożarniczej – a wszystko to będzie się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dlatego, chociaż wstęp na zlot jest wolny, to wszyscy uczestnicy muszą się zarejestrować wcześniej w serwisie www.ToBilet.pl. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-17:00.

Organizatorami są Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna oraz Grupa MTP.

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar