Mleczowa fot. PIM

Poznań: Zła wiadomość dla kierowców. Od poniedziałku dwa duże remonty!

Przebudowa ulicy Mleczowej na Umultowie i budowa sieci elektroenergetycznej na Ptasiej na Grunwaldzie. Kierowców na obu ulicach i w ich okolicy czekają spore utrudnienia.

Od 22 listopada kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia na ulicy Ptasiej – jezdnia północna zostanie zwężona do jednego pasa. Rozpocznie się tam budowa sieci elektroenergetycznej z przyłączami. W związku z tym jezdnia północna ulicy będzie zwężona do jednego pasa, a ruch pieszych zostanie przeniesiony z chodnika na wygrodzony pas jezdni lub drugą stronę ulicy. Prace, w zależności od warunków atmosferycznych mogą potrwać około dwóch tygodni.

Wyłączona z ruchu zostanie także ul. Mleczowa na Umultowie. Na odcinku ulicy od skweru ks. mjr. R. Marszałka do drogi wewnętrznej rozpocznie się przebudowa, dzięki której ulica zyska nie tylko nową nawierzchnię z betonowej kostki, lecz również kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi i wylotem do rowu melioracyjnego.

Do czasu zakończenia prac, czyli do marca 2022 roku ulicą będą mogli się poruszać tylko mieszkańcy, pojazdy budowy i służb komunalnych oraz pojazdy uprzywilejowane. A po zakończeniu remontu ul. Mleczowa znajdzie się w strefie zamieszkania, co oznacza, że pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami i będzie mógł poruszać się całą jej szerokością.

Źródło: PIM, ZDM

4 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze