Poznań: Zła wiadomość dla kierowców. Będą utrudnienia w ruchu!

Hetmańska fot. L. Łada

12 sierpnia na ulicy Hetmańskiej przy skrzyżowaniu z ul. 28 Czerwca 1956 r. od strony Głogowskiej rozpoczną się prace wodociągowe prowadzone przez Aquanet. W okolicy miejsca prac będą utrudnienia w ruchu.

Z powodu prac zwężona zostanie południowa jezdnia ul. Hetmańskiej przed skrzyżowaniem z ul. 28 Czerwca 1956 r. od strony ul. Głogowskiej.
– W piątek 12 sierpnia o godz. 12.00 nastąpi zamknięcie skrajnego prawego pasa ruchu przed skrzyżowaniem, a o godz. 22.00 – dodatkowe zamknięcie środkowego pasa ruchu – tłumaczy Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Podczas prac ruch ul. Hetmańską w kierunku wschodnim na krótkim odcinku będzie odbywać się jednym – skrajnym lewym – pasem.

Na skrzyżowaniu z ul. 28 Czerwca 1956 r. utrzymana zostanie możliwość skrętu w prawo. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac zostanie ograniczona do 30 km na godzinę. Czasowo zwężony zostanie także sąsiedni odcinek chodnika po południowej stronie ulicy. Prace potrwają do 18 sierpnia – o 6.00 rano normalny ruch zostanie przywrócony.