Poznań: ZKZL oferuje kolejne mieszkania do remontu. Rekordowa liczba!

mieszkanie na aukcję, Botaniczna fot. ZKZL

W ostatniej w tym roku odsłonie akcji „Mieszkanie do remontu” ZKZL proponuje aż 43 lokale. Większość z nich jest dwupokojowa, bo takie cieszą się największym zainteresowaniem na rynku, ale są także i większe, i mniejsze.

– Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sukcesywnie oferuje mieszkania poznaniakom w ramach programu „Mieszkanie do remontu” – przypomina Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Od wielu lat cieszy się on dużą popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków, jak również monitorując sytuację na rynku mieszkaniowym spółka postanowiła przekazać do kolejnej edycji programu rekordową ilość 43 lokali. To blisko dwa razy więcej niż podczas poprzedniej akcji, która miała miejsce w drugim kwartale tego roku.

ZKZL przygotował tym razem więcej lokali dwupokojowych, bo one są najbardziej poszukiwane na rynku mieszkaniowym. Ale są także lokale mniejsze i większe, o powierzchni od 31 do 189 metrów kwadratowych. Warto zwrócić uwagę na lokalizacje: są tu mieszkania przy placu Wolności, ul. Ratajczaka, ul. Podgórnej, ul. Jackowskiego czy ul. Wyspiańskiego.

– Zasada programu jest bardzo prosta i przejrzysta – tłumaczy Łukasz Kubiak. – Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony. Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej liczby punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne.

Wszystkie lokale można zobaczyć na stronie ZKZL razem z wykazem niezbędnych prac do wykonania, tam też można zgłosić chęć obejrzenia mieszkania na żywo poprzez specjalny formularz. Zapisy na oględziny lokali będą prowadzone do 23 października 2022 roku, a wnioski na maksymalnie trzy mieszkania będzie można składać do 31 października.

Podziel się: