Biała i Niecała zieleń fot. ZDM

Poznań: Zielono na Białej i Niecałej. Będą zmiany w organizacji ruchu!

Ponad półtora tysiąca roślin zostanie posadzonych na ulicach Białej i Niecałej. Prace zostaną przeprowadzone wraz ze zmianą organizacji ruchu, związaną z wdrożeniem na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania.

Róże, trzmieliny, lilaki i begonie zamiast aut zastawiających chodniki i utrudniających poruszanie się pieszym. Już niedługo tak będą wyglądać kolejne dwie ulice na Łazarzu. Mowa o ul. Białej i Niecałej, na których posadzona zostanie zieleń niska i drzewa. Będzie to możliwe dzięki uwolnieniu chodników przy obu ulicach od parkujących na nich aut. To ostatnie działanie ma związek z wdrażaniem na terenie Łazarza Strefy Płatnego Parkowania.

Zgodnie z projektem nowej organizacji ruchu, dotychczasowe parkowanie skośne częściowo na jezdni i chodniku zastąpią równoległe miejsca postojowe po obu stronach ul. Białej i Niecałej.

Na uwolnionych chodnikach pojawi się natomiast niemal 900 sztuk krzewów i roślin cebulowych na ul. Białej i blisko 700 krzewów na ul. Niecałej. Ponadto na pierwszej z nich posadzone zostaną dwa klony.

Prace związane z nasadzeniami rozpoczną się w czwartek, 22 października, od ul. Białej. Od tego dnia po stronie północnej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. 26 października zakaz obejmie też południową stronę ulicy. Znaki informujące o ograniczeniu parkowania pojawiły się już w terenie. Natomiast na ul. Niecałej zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie od 29 października po stronie zachodniej i od 2 listopada po stronie wschodniej. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Zakończenie robót na ul. Białej planowane jest na 30 października, a na ul. Niecałej potrwają one do 20 listopada. Po zakończeniu prac obowiązywać będzie docelowa organizacja ruchu, w tym nowy sposób parkowania, zgodny z projektem SPP.

Całkowity koszt nasadzeń wyniesie 182 tysiące złotych i zostanie sfinansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

RB, ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze