Poznań: Zgotujmy razem trochę dobra!

zgotujmy razem trochę dobra fot. UMP
Poznań wesprze osoby w potrzebie, pomagając przy tym lokalnym restauracjom dotkniętym kryzysem. Trwa nabór lokali gastronomicznych do akcji „Zgotujmy razem trochę dobra”, która odbędzie się już 30 grudnia.

Święta to czas pomagania – ale by zainspirować do pomocy innym nie tylko od święta i dobrze zakończyć ten mijający rok, miasto połączy siły z lokalnymi restauratorami. Wszystko po to, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby potrzebujące oraz w kryzysie bezdomności i by pomóc zaangażowanym w wydarzenie restauracjom.

Każdy z wybranych na podstawie zgłoszeń lokali, który w ramach akcji przygotuje 25 posiłków dla potrzebujących, otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł.

– W ten sposób akcja będzie miała podwójną siłę – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Skorzystają z niej nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale także lokalne restauracje, które teraz bardzo potrzebują wsparcia.

Restauratorzy mogą zgłaszać swoje lokale między 10 a 13 grudnia poprzez formularz na stronie. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą 20 miejsc, które zostaną zaproszone do udziału w akcji odbywającej się 30 grudnia 2020.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Poznania i agencja LUCKYYOU, pomysłodawca całej akcji – we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym oraz POZnan.travel. Więcej informacji na temat wydarzenia, pełny regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie akcji.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: