Poznań: Zero tolerancji na Starym Rynku. Kolejna odsłona akcji

W nocy z piątku na sobotę poznańscy policjanci ponownie kontrolowali Stary Rynek w ramach akcji Zero Tolerancji. Tym razem towarzyszyli im radni ze Starego Miasta: Agnieszka Hoffmann, Michał Kondella, Lidia Koralewska i Tomasz Dworek.

Staromiejscy radni podczas nocnej akcji weryfikowali zgłoszenia mieszkańców i wskazywali policjantom bieżące problemy.
– A te związane są przede wszystkim z hałasem, wynikających z funkcjonowania lokali i nadmierną prędkością pojazdów, „rozlewaniem się” ogródków gastronomicznych, utrudniających przejście czy nielegalnym parkowaniem – wylicza radny Tomasz Dworek. – Służby rozpoczęły rozwiązywać problemy związane z nadmiernym hałasem. Do tej pory konieczny był świadek, osoba, która czuła się pokrzywdzona, np. głośna muzyka nie dawała jej spać, dziś policjanci z własnej inicjatywy podejmują interwencje.

Problemem na Starym Rynku jest też hałas.
– Uciążliwe zazwyczaj są te same lokale które funkcjonują bez odpowiedniego wygłuszenia – wyjaśnia Tomasz Dworek. – Jak powiedział zastępca komendanta policji na Starym Mieście, jeżeli patrol przejeżdża autem np., ulicą Wrocławską i w samochodzie słychać głośną muzykę, to tym bardziej musi być uciążliwa dla mieszkańców, ale też gości hotelowych. Nocujący w jednym z hoteli [nie hosteli] wystawiali w portalach turystycznych kilkugwiazdkowemu obiektowi negatywne opinie właśnie ze względu na okropny hałas.

Radni zwrócili uwagę także na nielegalny i uciążliwy postój taksówek na ulicy Szkolnej. Problem głośno zachowujących się taksówkarzy i pojazdów blokujących chodniki i zajmujących miejsca parkingowe dla przyjeżdżających autami do centrum regularnie zgłaszają mieszkańcy.

Akcje “Zero tolerancji” prowadzone są w rejonie Starego Miasta od kilu lat. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa osób bawiących się w weekendy w rejonie Starego Miasta. Zazwyczaj kojarzą się z masowymi kontrolami policji i równie masowo wystawianymi mandatami za łamanie przepisów ruchu drogowego oraz picie alkoholu w niedozwolonych miejscach. Przykładowo w maju 2018 roku podczas jednej nocy wystawiono 160 mandatów karnych, funkcjonariusze skontrolowali 192 miejsca zagrożone i zatrzymali 8 osób za popełnione przestępstwa. Rok wcześniej wystawiono 45 mandatów, z których większość dotyczyła spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu, podjęto 47 interwencji i skontrolowano 84 tzw. miejsca zagrożone.

ROSM, el

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Oskar Wochna
Gość
Oskar Wochna

a już myślałem że zero tolerancji dla braku tolerancji….

Poznaniak
Gość
Poznaniak

Najbardziej uciażliwymi ludźmi, w sobotnie wieczory są młodzi ludzie, którzy nie potrafią kulturalne spędzić wolnego czasu że znajomymi. Z opowiadań moich znajomych słyszałem, że tego typu zachowań wcześniej nie było,co zrobić???? Kulturę wynosi się z domu!!!!!

Karol
Gość
Karol

Przecież stary rynek to od wielu lat pastwisko dla pozbawionego kultury bydła… Wszystko przy wspaniałym otoczeniu ćpunów, żuli oraz fetoru szczyn… Ta wizytówka poznania jest jednocześnie jego odbiciem w lustrze…