Poznań: Żegluga na Warcie zawieszona z powodu stanu wody

Podziel się!

Niski poziom wody w rzece spowodował, że tramwaj wodny i statki wycieczkowe nie mogą przybijać do pomostu na Plaży Szeląg. Jest też problem z przepłynięciem pod mostem kolejowym.

Małe łodzie op niewielkim zanurzeniu jeszcze sobie jakoś radzą, ale większe jednostki już nie mają po czym pływać. Sytuacja jest szczególnie zła właśnie na północnym odcinku rzeki, powyżej mostu kolejowego przy Garbarach. Betonowy próg, który znajduje się na dnie rzeki pod tym mostem, przy niskim stanie wody uniemożliwia przepłynięcie pod mostem. Na Szelągu natomiast pomost, przy którym normalnie cumują statki i łodzie, teraz znajduje się na brzegu, spory kawałek od obecnego brzegu rzeki.

Reklama

Jak podaje Radio Poznań, wodniacy czekają na deszcz, żeby móc pływać. Ale sytuację na rzece poprawią tylko naprawdę solidne i długotrwałe opady. A na to jak na razie się nie zanosi.

Radio Poznań, el, fot. L. Łada

Reklama

Podziel się!

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jakub Kubas Oblizajek
Gość
Jakub Kubas Oblizajek

No i chuj bombki strzelił, a chciałem się wybrać :-p

-
Gość
-

Statki cały czas pływają, jest wyłączony jeden z sześciu przystanków, na pozostałych można normalnie wsiadac i wysiadac zgodnie z rozkładem, a autor tekstu powinien przemyśleć dokładniej tytuł artykułu i nie wprowadzać ludzi w błąd

Krzysztof Kubasik
Gość
Krzysztof Kubasik

A port budują hehe 😉