Poznań: Zbiórka krwi dla Jano

Rada Osiedla Wilda wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu po raz drugi organizuje zbiórkę krwi na Wildzie. Wszystkich chętnych zapraszamy 6 sierpnia na ulicę Bergera, gdzie stanie dyżurny krwiobus.

Latem krew jest szczególnie często potrzebna i każda jej ilość znajdzie zastosowanie. Obecnie najbardziej potrzebna jest krew grup A Rh- i B Rh- Jednak tym razem zbiórka jest dedykowana poważnie choremu małemu Jano, który walczy z nowotworem nerki. Krew należy oddać ze wskazaniem: Jano Kokot, Szpital Kliniczny im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, oddział III onkologiczno-hematologiczny dzieci młodszych.

Krwiobus stanie przy ul. Bergera, bliżej placu Marii Skłodowskiej-Curie, we wtorek 6 sierpnia. Akcja potrwa od 8:30 do 14:00.

Krwiodawcą może zostać osoba która: ukończyła 18 r. życia, a nie przekroczyła 65 r. życia i jest zdrowa, bo tylko wtedy oddana krew nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu, a pomoże biorcy. Poprzednia akcja zakończyła się sukcesem: oddano prawie 10 litrów tego cennego płynu. Oby tym razem udało się zebrać więcej. Pamiętajmy, że Jano nie jest jedynym pacjentem, który potrzebuje krwi…

ROW, el

Dodaj komentarz

avatar