Poznań: Zbiórka krwi dla Jano

Podziel się!

Rada Osiedla Wilda wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu po raz drugi organizuje zbiórkę krwi na Wildzie. Wszystkich chętnych zapraszamy 6 sierpnia na ulicę Bergera, gdzie stanie dyżurny krwiobus.

Latem krew jest szczególnie często potrzebna i każda jej ilość znajdzie zastosowanie. Obecnie najbardziej potrzebna jest krew grup A Rh- i B Rh- Jednak tym razem zbiórka jest dedykowana poważnie choremu małemu Jano, który walczy z nowotworem nerki. Krew należy oddać ze wskazaniem: Jano Kokot, Szpital Kliniczny im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, oddział III onkologiczno-hematologiczny dzieci młodszych.

Krwiobus stanie przy ul. Bergera, bliżej placu Marii Skłodowskiej-Curie, we wtorek 6 sierpnia. Akcja potrwa od 8:30 do 14:00.

Reklama

Krwiodawcą może zostać osoba która: ukończyła 18 r. życia, a nie przekroczyła 65 r. życia i jest zdrowa, bo tylko wtedy oddana krew nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu, a pomoże biorcy. Poprzednia akcja zakończyła się sukcesem: oddano prawie 10 litrów tego cennego płynu. Oby tym razem udało się zebrać więcej. Pamiętajmy, że Jano nie jest jedynym pacjentem, który potrzebuje krwi…

ROW, el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar