buspasy na Wiechowicza i Stoińskiego fot. UMP

Poznań: Zawieszenie kolejnych buspasów. Zmiany w organizacji ruchu!

24 września rozpoczną się prace związane z zawieszeniem buspasów na ulicach Wiechowicza i Stoińskiego na Piątkowie (w obu kierunkach). Termin zakończenia wprowadzania nowego oznakowania uzależniony jest od warunków atmosferycznych.

Buspasy powstały w maju, w ramach czasowej organizacji ruchu wprowadzonej w związku z rozpoczęciem zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Poza ul. Wiechowicza i Stoińskiego, nowe buspasy i śluzy wprowadzono na ul. Lechickiej, Murawa, Serbskiej, Słowiańskiej, Szelągowskiej, Stoińskiego, Wiechowicza i Mieszka I. Te zmiany pomogły ograniczyć negatywne skutki dla komunikacji publicznej wynikających z toczących się prac budowlanych.

Po trzech miesiącach obserwacji zdecydowano się na powrót do wcześniejszej organizacji ruchu na ul. Mieszka I oraz zawieszenie buspasów na ul. Wiechowicza i Stoińskiego. Mogą one zostać przywrócone, gdyż wraz z postępem prac budowlanych na Naramowicach i koniecznych zmian organizacji ruchu prognozowane jest zwiększenie natężenia ruchu w tym rejonie, co z kolei może spowodować pogorszenie warunków poruszania się autobusów. Nie można więc wykluczyć, że buspasy będą niezbędne w tym czasie dla usprawnienia komunikacji publicznej.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze