Poznań: „Zaprogramuj Przyszłość” – program edukacyjny dla nauczycieli

Zwiększenie kompetencji cyfrowych nauczycieli, podniesienie ich umiejętności programistycznych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu metodyki nauczania programowania. Takie są podstawowe cele projektu „Zaprogramuj przyszłość” dla poznańskich nauczycieli.

Umowa dofinansowania programu już została podpisana w obecności Jadwigi Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Wandy Buk, wiceminister cyfryzacji oraz Katarzyny Blachowicz, wicedyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Dotyczy ona prowadzenia zajęć z kodowania wśród uczniów klas 1-3 uczęszczających do poznańskich szkół podstawowych.

– Dzięki takim programom dzieci mogą w przyjazny, bezpieczny i kreatywny sposób zapoznać się z podstawami programowania, a następnie zdobyte umiejętności cyfrowe wykorzystać w edukacji i zabawie – podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która uczestniczyła w lekcji kodowania w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu. – Cieszę się, że uczniowie z klas 1-3 będę mieli wyjątkową okazję nabycia wyjątkowych umiejętności, które pomogą im odnaleźć się w świecie postępujących zmian.

Program „Zaprogramuj przyszłość” jest realizowany przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog (dawniej Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania) we współpracy z Politechniką Łódzką. Stanowi on odpowiedź na rosnące potrzeby współczesnych dzieci, a co za tym idzie ich rodziców i nauczycieli, którzy chcą nadążać za nowymi technologiami. Oferuje najmłodszym internautom tyleż interesujące, co potrzebne cyfrowe treści edukacyjne. Program otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 103 215 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Docelowo ma w nim uczestniczyć 256 nauczycieli oraz ponad 4 tys. uczniów z klas 1-3 z 40 poznańskich szkół podstawowych.

Scenariusze zajęć z programowania oraz inne materiały dydaktyczne są dostępne na platformie edukacyjnej programu.

 

MPiT, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: