Poznań zaprasza na Łazarz, czyli specjalna mapa historii i przedsiębiorców

Mapa jest podzielona na dwie części: historyczną, która przedstawia informacje o miejscach, osobach i obiektach charakterystycznych dla Łazarza oraz część usługową, prezentującą lokalne rzemiosło i handel. Ma wspierać lokalnych przedsiębiorców i promować dzielnicę.

– Wierzymy, że prowadzona właśnie inwestycja przebudowy Rynku Łazarskiego wprowadzi w serce dzielnicy nową jakość przestrzenną, dając kupcom i mieszkańcom nowoczesny rynek oraz miejsce do spotkań, wypoczynku, zabawy i organizacji wydarzeń kulturalnych. Wiemy, że skuteczna rewitalizacja oznacza wsparcie prowadzonych inwestycji działaniami społecznymi integrującymi mieszkańców wokół wspólnej przestrzeni – temu właśnie ma służyć ta mapa – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Mapa ma być inspiracją do spędzenia czasu na Łazarzu i okaże się pomocna w znalezieniu poszukiwanego warsztatu rzemieślniczego, sklepu, pubu, kawiarni, restauracji czy piekarni z najlepszym w Poznaniu chlebem.

– Mamy nadzieję, że będzie wsparciem dla przedsiębiorców w promocji usług a dla turystów przewodnikiem po dzielnicy i jej atrakcjach – mówi Katarzyna Parysek, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Koncepcja graficzna mapy nawiązuje do niezwykłej Łazarskiej architektury oraz miejsc, które do dnia dzisiejszego zachowały swój indywidualny i wyjątkowy charakter.

Mapa jest bezpłatna i można ją znaleźć można u partnerów przedsięwzięcia, a także w siedzibach PLOT (Poznańska Lokalna Organizacji Turystyczna) na Starym Rynku, Dworcu Głównym i Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Pojawi się także na łazarskich wiatach przystankowych. Mamy nadzieję, że będzie ciekawą i przydatną lekturą.

Mapę opracowało Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta we współpracy z Radą Osiedla Św. Łazarz, Stowarzyszeniem Wirtualny Łazarz i lokalną społecznością, w ramach prowadzonych na terenie Łazarza działań rewitalizacyjnych.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze