Poznań: Zamknięcie ulicy Dolina już w przyszłym tygodniu

Dolina fot. ZDM
Kończą się już prace budowlane na ul. Dolina. Ostatnim elementem prac będzie położenie nowej warstwy asfaltu na jezdni i wykonanie oznakowania poziomego, co zaplanowano na przyszły tydzień.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, pobocze przy ul. Dolina, na którym dotąd parkowały samochody, zostało utwardzone kruszywem i ażurowymi płytami. Natomiast w środę, 26 maja, rozpoczną się prace przygotowawcze do położenia warstwy asfaltu: frezowanie i ułożenie masy bitumicznej. Prace te będą wymagały zamknięcia ulicy dla ruchu pojazdów, na odcinku od ul. Spychalskiego do ul. Przy Dolinie w dniach 26-28 maja. W tym czasie nie będzie można przejechać ani zaparkować na ulicy.

Odpowiednie oznakowanie zostało już ustawione w terenie. Samochody, który nie zostaną przeparkowane, będą odholowane na koszt właścicieli.

Prace przy nawierzchni powinny potrwać trzy dni. Po ich zakończeniu wykonana zostanie również nowa organizacja ruchu, zgodnie z projektem strefy płatnego parkowania. Parkowanie na tym odcinku ulicy będzie równoległe do krawędzi jezdni.

ZDM