Poznań: Zamieszanie z wystawą „Chce się żyć!”. „Nie udzieliły zgody na publikację swoich wizerunków”

Urząd Miasta
Jeden dzień. Tyle czasu na korytarzach Urzędu Miasta w Poznaniu można było oglądać wystawę „Chce się żyć!”. Dzisiaj fotografie zniknęły.

“Chce się żyć” to pilotażowy projekt stworzony przez dwie poznanianki: Agnieszkę Gajewską-Ziobro, stylistkę i kosmetyczkę oraz Lidię Bukowską, chorującą na raka aktywistkę, prowadzącą Fundację Pomocna Mama. Dzięki nim 10 kobiet ze zdiagnozowanym nowotworem przeszło metamorfozę – kosmetyka twarzy, makijaże, wystylizowane fryzury, rzęsy i paznokcie oraz odpowiednie stroje sprawiły, że uczestniczki projektu mogły na nowo odkryć swoją kobiecość i wzmocnić wiarę w siebie.

– To ważny projekt, który wspiera kobiety zmagające się z trudnymi chorobami – mówiła na otwarciu Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – Długie włosy i gęste rzęsy nie determinują kobiecości, ale dla prawie połowy chorych ich utrata jest jednym z bardziej traumatycznych skutków chemioterapii. Pacjentki po takich doświadczeniach często tracą wiarę w siebie i w swoje możliwości. Dlatego tego typu inicjatywy są niezmiernie potrzebne.

Dzisiaj fotografie jednak z Urzędu Miasta zniknęły. Joanna Żabierek, rzecznik prezydenta wysłała nam oświadczenie w tej sprawie. – Informujemy, iż organizator zgłosił się do zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania, Pani Katarzyny Kierzek-Koperskiej, z propozycją zorganizowania wystawy “Chce się żyć” na terenie urzędu. Urząd Miasta Poznania na podstawie zawartego z organizatorem porozumienia udostępnił powierzchnię przy pl. Kolegiackim 17 na potrzeby tej wystawy. W dniu 24 września 2019 r. członkinie Zarządu Fundacji Pomocna Mama poinformowały, iż zarówno one, jak i pozostałe członkinie Fundacji znajdujące się na fotografiach udostępnionych na wystawie, nie udzieliły zgody na publikację swoich wizerunków. W związku z tym, zdjęcia z wystawy zostały zdjęte i oddane do depozytu w Urzędzie Miasta Poznania. Oczekujemy na rozwiązanie spornych kwestii między organizatorem wystawy a Fundacją Pomocna Mama. Gdy to nastąpi, fotografie zostaną zwrócone właściwym osobom.

UMP / archiwum / AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: