Poznań: Zakład przy Mogileńskiej prowadzi rehabilitację po covid-19

zakład przy Mogileńskiej fot. UMP
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Leczniczej przy ulicy Mogileńskiej rozpoczął przyjmowanie takich pacjentów wczoraj. Podstawą do przyjęcia jest skierowanie od lekarza po zakończonym leczeniu w kierunku covid-19 – nie później niż 12 miesięcy od zakończenia leczenia.

Przy kwalifikacji wymagane są badania: RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby, aktualna morfologia, OB, CRP oraz EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby.

Pacjenci przyjęci na oddział będą poddawani rehabilitacji, która ma poprawić sprawność oddechową, wydolność wysiłkową i krążeniową oraz siłę mięśni i ogólną sprawność fizyczną. Czas jej trwania uzależniony jest od postępów – może wynieść nawet 6 tygodni. Rehabilitacja jest w pełni refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W ZOLiRL przy ul. Mogileńskiej na pacjentów po covid-19 czeka 20 łóżek. Do zakładu można dojechać komunikacją publiczną: tramwajami linii nr 6 i 8. Więcej informacji pod numerem telefonu: 61 873 87 08 lub 61 873 87 18.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: