Piknik wojskowy "Służymy Niepodległej

Poznań: Zakaz wstępu na poligonu w Biedrusku

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu informuje, że od dnia 1 do 30 kwietnia na terenie poligonu Biedrusko odbywać się będą ćwiczenia. Na ten czas teren poligonu zostanie zamknięty dla wszystkich odwiedzających.

Na poligonie w tym czasie będą się odbywać strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godzinach 08:30-15:00 20:00-02:00.

Ponadto na terenie poligonu:
– realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 „Orzeł”, nr 81 „Drop” i nr 86 „Sokół”,
– w ciągu całego miesiąca swoją działalność prowadzić będą saperzy realizujący interwencyjną neutralizację przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych różnego pochodzenia,
– odbywają się ćwiczenia DEFENDER EUROPE 2020, a to skutkuje zwiększonym ruchem kolumn pojazdów wojskowych, a także zwiększoną aktywnością ogniową poligonu.

Znajdujący się na terenie poligonu Rezerwat Przyrody „Śnieżycowy Jar” również pozostaje zamknięty.

Odcinek „Pierścienia rowerowego dookoła Poznania” przebiegający po drodze asfaltowej Złotniki-Biedrusko uległ likwidacji w dniu 22.12.2018 r., a przemieszczanie się tą trasą jest traktowane jako wykroczenie.

Ze względów bezpieczeństwa, teren poligonu wojskowego Biedrusko jest objęty całkowitym zakazem wstępu dla osób nieuprawnionych (dla ruchu pieszego, rowerowego, samochodowego, a także dla wszelkich form turystyki i rekreacji oraz zbierania runa leśnego i łowienia ryb). Zakaz obowiązuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nieuprawnione przebywanie na terenie wojskowym stanowi wykroczenie i może skutkować nałożeniem kary grzywny w wysokości do 500 zł.

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu nie ponosi odpowiedzialności za pojawiające się w przewodnikach turystycznych, aplikacjach, mediach i portalach społecznościowych informacje na temat dostępności terenu poligonu.

CSWL Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze