Poznań: Zakaz parkowania. Ale kierowcy i tak parkują

odholowanie samochodów Wilda fot. SMMP
Strażnicy rejonowi z Wildy usunęli dziś tylko z ulicy Sikorskiego aż 7 samochodów! Wszystkie były zaparkowane po stronie północnej, czyli tam, gdzie parkować nie wolno, o czym informują znaki.

Warto dodać, że sprawa dotyczyła stosunkowo krótkiego odcinka ulicy, bo od wylotu w 28 Czerwca 1956 r. do skrzyżowania z Czarnieckiego. jak sprawdzili strażnicy, na tym odcinku stały – bardzo dobrze widoczne – znaki drogowe informujące o zmianach w organizacji ruchu. Mało tego: w poniedziałek sami strażnicy przekazywali kierowcom na Sikorskiego ulotki informujące o zmianach i zakazie parkowania. Na tym odcinku ulicy, jak informowaliśmy w połowie marca, pojawią się zieleńce.

Jednak siedem odholowanych samochodów świadczy, że ani ulotki, ani informacje ZDM, ani wreszcie ustawione znaki niespecjalnie działają na kierowców. Wszystko wskazuje na to, że powstające na Sikorskiego zieleńce i nowe nasadzenia trzeba będzie dodatkowo osłonić przed rozjechaniem.

A do czasu zakończenia prac zieleniarskich strażnicy miejscy zamierzają bardzo uważnie przyglądać się parkowaniu kierowców na Sikorskiego…

SMMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: