Poznań: SPP wkracza na Sikorskiego

Sikorskiego fot. ZDM
Parkowanie przeniesione na jezdnię, ulica jednokierunkowa od Prądzyńskiego do Umińskiego – i nowe drzewa. Tak będzie wyglądać ulica Sikorskiego na Wildzie po wdrożeniu SPP.

Miejsca postojowe zostaną przeniesione z chodnika na jezdnię na całej długości ulicy będzie obowiązywało parkowanie równoległe. Nowa organizacja obejmie również wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od skrzyżowania z Prądzyńskiego i Czarnieckiego do ul. Umińskiego. Odcinki od ul. 28 Czerwca do Prądzyńskiego i od ul. Umińskiego do Roboczej pozostaną dwukierunkowe.

Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu pozwala na zagospodarowanie części odzyskanej przestrzeni zielenią, tak jak to zrobiono na ulicach Łazarza: Małeckiego, Białej, Niecałej, Niegolewskich czy Jarochowskiego. Teraz przyszła kolej na Wildę. Jeszcze w marcu rozpoczną się nasadzenia roślin na ul. Sikorskiego, na odcinku pomiędzy ul. 28 Czerwca i Umińskiego.

Przy ulicy zostaną posadzone 1142 sztuki krzewów ozdobnych, w tym róże, irgi, trzmieliny, a także byliny ozdobne. Będą także nowe drzewa, pięć sztuk, jako nasadzenia uzupełniające. Do tego dojdą cztery nowe ławki, a całość będzie kosztowała 202 tysiące złotych.

Prace zieleniarskie podzielono na cztery etapy, których rozpoczęcie planowane jest w następujących dniach: od 22 marca – od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Prądzyńskiego po stronie północnej, od 29 marca – od ul. Prądzyńskiego do ul. Umińskiego po stronie północnej, od 7 kwietnia – od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Prądzyńskiego po stronie południowej oraz od 13 kwietnia – od ul. Prądzyńskiego do ul. Umińskiego po stronie południowej.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone na przełomie marca i kwietnia, po wykonaniu prac po stronie północnej ulicy od Prądzyńskiego do Umińskiego.

„Podczas robót na poszczególnych odcinkach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się” – ostrzega Zarząd Dróg Miejskich. – „Informujące o tym znaki drogowe zostaną ustawione w terenie minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Przypominamy, że pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Osoby, których samochody zostaną odholowane, będą musiały liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską”.

Pobór opłat za parkowanie na ul. Sikorskiego zostanie uruchomiony dopiero po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na całym obszarze. Warunkiem wznowienia prac przy wdrażaniu nowego oznakowania i wyznaczania miejsc postojowych na terenie wildeckiej Strefy Płatnego Parkowania jest utrzymanie się korzystnej pogody umożliwiającej prace w terenie, czyli brak opadów i przymrozków.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: