Poznań: Zajezdnia tramwajowa na ul. Gajowej z klocków LEGO? „Potrzeba 10 tysięcy złotych”

Poznań z klocków Lego Mateusz Wawrowski Fot. Sławek Wąchała
Twórca jednej z popularniejszych i głośniejszych wystaw tego roku, planuje kolejny projekt. Ponownie z klocków LEGO. Tym razem chce zbudować makietę dawnej zajezdni tramwajowej na ul. Gajowej.

Mateusz Wawrowski i jego pasja, jaką są klocki LEGO, szybko podbiły serca poznaniaków. Utalentowany twórca najpierw zorganizował wystawę, na której można podziwiać kultowe obiekty ze stolicy Wielkopolski w miniaturze, a teraz zamierza stworzyć kolejną niezapomnianą budowlę z popularnych klocków.

– Minęły już 2 tygodnie wystawy Poznań w miniaturze z klocków LEGO. Przez ten czas ekspozycję z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO obejrzało kilka tysięcy osób – mówi Mateusz Wawrowski. – Otrzymuję wiele pozytywnych opinii na temat prezentowanych modeli, co zachęciło mnie do stworzenia nowego projektu by dalej rozwijać wystawę. Z okazji zbliżającego się jubileuszu 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu, chciałbym z pomocą mieszkańców, turystów i dzieci wybudować dwie makiety prezentujące trasę tramwajową oraz dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Gajowej – tłumaczy.

Wielkie marzenia wymagają często wielkich pieniędzy. Tym razem chodzi o 10 tysięcy złotych, które są niezbędne, żeby zakupić wymaganą ilość klocków LEGO do stworzenia makiet. – Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup m.in. ponad 30 metrów torów LEGO i 50-60 płyt LEGO o wymiarach 25,5cm na 25,5cm. Obie makiety zostaną zbudowane w skali 1:35 – wyjaśnia twórca.

Projekt zakłada budowę jednej z poznańskich tras tramwajowych, która wybrana zostanie w głosowaniu. Na makiecie znajdą się tory, słupy trakcyjne wraz z siecią oraz przystanki. Trasa tramwajowa zakończona zostanie oczywiście pętlą. Natomiast na terenie makiety zajezdni znajdzie się m.in. hala postojowa z 9-cioma torami i bramami. Z zajezdni na trasę tramwajową będą wyjeżdżać tramwaje m.in. pierwszy elektryczny tramwaj Typu I z XIX wieku.

Twórca i pomysłodawca projektu przygotował również coś dla wszystkich osób, które zdecydują się na wsparcie jego pomysłu. – Każdy kto wesprze mój projekt na stronie zrzutka.pl będzie mógł go zbudować razem ze mną – deklaruje.

Zbiórkę pieniędzy można znaleźć tutaj.

Podziel się:

Ostatnio dodane: