Straż Miejska fot. Sławek Wąchała

Poznań: Zagubiony senior na zimnie i deszczu. “Był zdezorientowany i przerażony”

Było zimno, ciemno i padał deszcz. I właśnie w taką pogodę strażniczki Referatu Interwencyjno – Drogowego zauważyli na terenie osiedla Kosmonautów mężczyznę w podeszłym wieku, który stał przy ogrodzeniu parkingu – bez kurtki i parasola.

Zdarzenie miało miejsce 8 listopada około 18.20
„Padał deszcz, było zimno i ciemno, a starszy mężczyzna stał oparty o ogrodzenie parkingu. Był bez kurtki i parasola! Zapytałyśmy go co tutaj robi, gdzie mieszka, ale nie potrafił podać dokładnego adresu zamieszkania” – opowiadały strażniczki z patrolu. – “Nie miał żadnego dokumentu tożsamości, był zdezorientowany i przerażony. Dowiedziałyśmy się tylko, jak się nazywa oraz to, że ma 79 lat i prawdopodobnie mieszka w rejonie Różanego Potoku. Przemoczonego i zziębniętego wprowadziłyśmy do radiowozu. Owinęłyśmy go kocem termicznym, włączyłyśmy nadmuch ciepłego powietrza i poczęstowałyśmy go gorącym posiłkiem z pakietu żywnościowego”.

Strażniczki poinformowały dyżurnego o znalezionym mężczyźnie, a ten wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i skontaktował się z dyżurnym Komisariatu Policji Poznań Północ, by dowiedzieć się, że mężczyzna w tym wieku nie jest przypadkiem poszukiwany. I okazało się, że około godz. 10.00 rano policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny z adnotacją „zagrożenie zdrowia i życia”. Starszego mężczyzny poszukiwała rodzina i wszystko wskazywało na to, że strażnicy z osiedla Kosmonautów znaleźli właśnie tego zaginionego.

Strażnicy przekazali mężczyznę ratownikom medycznym i policji. “Tym razem strażnicy znaleźli się we właściwym miejscu i czasie” – podsumowuję strażnicy miejscy. – “Jesienno – zimowa aura, szczególnie dla osób starszych, schorowanych czy bezdomnych, w niektórych sytuacjach staje się śmiertelnym zagrożeniem. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby wymagające udzielenia pomocy!”.

Informacje można przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Straży Miejskiej, Policji lub dzwonić na nr alarmowy 112. Całą dobę czynny jest także Punkt Interwencji Kryzysowej – telefony: 61 835 48 66 oraz 61 835 48 65.

Źródło: SMMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze