Poznań: Zaczynają się wyburzenia domów pod trasę tramwajową na Naramowice

Budynki zostały wykupione, lokatorzy się wyprowadzili – i może się zacząć już rozbiórka domów stojących na trasie przyszłego tramwaju. Prace rozpoczną się w listopadzie.

Do rozbiórki pójdzie pięć budynków: trzy przy ul. Naramowickiej, jeden przy Sarmackiej i jeden przy ul. Czarna Rola. Jak podkreśla Gerard Masłowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich, nikt z lokatorów nie blokował inwestycji, ze wszystkimi w przewidzianym czasie udało się osiągnąć porozumienie – nowe lokum lub rekompensata finansowa – dzięki staraniom urzędników z ZKZL i Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP.

Rozebrany będzie również bunkier przy ulicy Czarna Rola, dodatkowo zostaną tam też przeprowadzone prace archeologiczne. Drugim miejscem, które zbadają archeolodzy przy okazji budowy trasy, jest park Kosynierów u zbiegu Słowiańskiej i Naramowickiej, gdzie dawniej znajdował się cmentarz ewangelicki.

Zgodnie z planami prace archeologiczne i rozbiórkowe powinny się zakończyć do marca przyszłego roku, bo wtedy mają ruszyć główne prace w terenie. Do końca 2021 roku prace mają być zakończone, później będzie czas na poprawki i odbiory techniczne, a wiosną 2022 roku na Naramowice, na ulicę Błażeja, pojedzie pierwszy tramwaj. Pasażerowie dojadą nim do niedawno wyremontowanej pętli tramwajowej na Wilczaku. Odcinek między Wilczakiem a Błażeja to pierwsza część całej trasy. Druga ma prowadzić od Wilczaka do Małych Garbar umocnioną skarpą, na której biegnie ulica Szelągowska.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze