Poznań: Zaczyna się remont Umultowskiej!

Umultowska fot. ZDM

Wymiana nawierzchni chodnika, nowe zjazdy do posesji i słupki uniemożliwiające parkowanie przy skrzyżowaniach. 18 lipca rozpoczyna się kolejny etap remontu ulicy Umultowskiej.

Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, latem ubiegłego roku wyremontowany został chodnik przy skrzyżowaniu z ulicą Sarmacką – teraz zostanie wymieniona nawierzchnia na odcinku od ulicy Troczyńskiego do ulicy Tymienieckiego.

„W miejsce starych, zniszczonych i popękanych pojawią się nowe płyty chodnikowe o wymiarach 50×50 cm, a zjazdy do posesji zostaną wykonane z szarej kostki” – informuje ZDM. – „Prace brukarskie obejmują również wykonanie nowych obrzeży, wymianę krawężników oraz ich obniżenie przy przejściach przez jezdnie, a także wbudowanie faktur bezpieczeństwa w obrębie zatoki autobusowej. We współpracy z ZTM zostanie wymieniona wiata przystankowa. Dodatkowo przy skrzyżowaniu z ul. Troczyńskiego zaplanowano montaż słupków uniemożliwiających wjazd i parkowanie samochodów na chodniku”.

Remont rozpocznie się 18 lipca i potrwa do 31 sierpnia, a jego koszt wyniesie prawie 120 tysięcy złotych. Środki pochodzą z puli znajdującej się w dyspozycji Rady Osiedla Piątkowo.

Podziel się: